Prime-Trion (ISO8583 Switch)

ISO8583 çeşitli sistemlerin, kurumların ve/veya bankaların kart ve terminal işlemlerinin entegrasyonu aşamasında işlemlerin yönetimini sağlamak için uluslararası standart olarak ortaya çıkmış bir mesajlaşma protokolüdür. Termtech Prime-Trion ürünü bu yönetimi sağlamak için üretilmiş aktif olarak kullanılan bir üründür. Prime-Trion ürünü temelde aşağıdaki amaçlar için kullanılabilir.

  • Değişik sistemler arasındaki işlemlerin yönetimi için(Örneğin ATM sistemi ile bankacılık sistemleri ve/veya kart sistemleri arasındaki entegrasyonda)
  • Bankalar ve/veya değişik kurumlar arasındaki işlemlerin yönetimi için (Bankalar arada başka kurum olmadan doğrudan birbiriyle entegre olarak işlemlerini gerçekleştirebilir)
  • Bankaların diğer bankalarla olan acquiring ve issuing işlemlerinin  BKM, VISA, MASTERCARD benzeri ulusal ve uluslar arası kurumlar üzerinden yönetiminin sağlanması için

Prime-Trion ürünü bu  kullanım amaçlarına uygun olarak ihtiyaç duyulan anahtar(KEY) yönetimini güvenlik standartlarına uygun olarak HSM’ler kullanılarak sağlamaktadır. Prime-Trion, HSM kullanımı için yine Termtech tarafından üretilmiş olan Prime-Omega HSM yönetim ürünüyle entegre çalışmaktadır. Prime -Trion ürünü, çeşitli yük ve güvenlik testlerinden geçtikten sonra stabil çalışan bir ürün olarak müşterilerinin kullanımına sunulmuş ve sahada sorunsuz ve aktif olarak kullanılmaktadır. Sistemin parametrik alt yapısı sayesinde BKM, VISA ve MASTERCARD gibi kurumların yayımladığı yeni düzenlemeler hızlıca sisteme dahil edilmektedir.

Prime-Trion ürünü monitoring ve yönetim amacıyla Termtech tarafından sağlanan “Prime-Rodimus” ürünüyle entegre kullanılacağı gibi kurumların mevcut sistemleriyle entegre çalışabilmektedir.